Широке застосування металопластикових труб у побутових системах водопостачання та опалення стало можливим завдяки унікальній конструкції, що поєднує в собі позитивні риси металевих та пластикових труб одночасно.
Металопластикові труби – технічні характеристики яких, незважаючи на популярність виробів, знайомі далеко не кожному, відрізняються високими антикорозійними властивостями, гнучкістю і залишаються при цьому такими ж міцними. функцію.
До нього за допомогою клейового складу прикріплюється шар алюмінієвої фольги, що перешкоджає дифузії кисню і стабілізує трубу. Краї фольги зварюються між собою лазером встик. Стабілізує металопластикові труби температура їхнього лінійного розширення, яка стає порівнянною з температурою розширення металевих труб. Одночасно декоруючу та захисну функцію несе в собі зовнішній поліетиленовий шар білого кольору.
Загальна конструкція труб виглядає так:
-
поліетиленовий шар ;
-
шар клею;
-
алюмінієвий шар;
-
ще один шар клею;
-
зовнішній шар поліетилену.
Завдяки саме цій унікальній конструкції термін служби металопластикових труб є досить тривалим.
При цьому, кожен конструктивний шар металопластикової труби несе свою окрему функцію.
Так, зшитий поліетилен, що становить внутрішній шар, забезпечує внутрішній поверхні необхідну гладкість, захищаючи її від заростання накипом та нашарувань іншого типу.
Обидва полімерні шари оберігають сердечник з алюмінію від формування гальванічних пар зі сталевими та латунними елементами трубопроводу, зменшують теплопровідність труб та ін енсивність утворення на них конденсату.
Для розведення водопроводу у звичайній квартирі цілком підійде металопластикова труба – діаметр якої 16 чи 20 мм. Наприклад, основне розведення труб може бути сформоване з виробів діаметром 20 мм, тоді як з труб 16 мм можна провести відводи до ванни, змішувачів та інших побутових приладів.
Переваги металопластикових труб
У результаті вдалося досягти наступного переліку переваг:
-
Стійкість до замулювання та заростання.
-
Стійкість до корозії та антитоксичність.
-
Висока пропускна здатність, яка більша в порівнянні з металевими трубами аналогічного діаметру в 1,3 рази.
-
Стійкість до агресивних середовищ.
-
Надійність і довговічність. Приміром, сталева труба прослужить приблизно 15-20 років, якщо взяти металопластикові труби – термін служби трубопроводу складе близько 50 років.
-
Незначна вага та висока пластичність.
-
Низька теплопровідність: у 175 разів менша в порівнянні зі сталевими трубами та в 1300 разів – з мідними.
-
Простота монтажу металопластикових труб своїми руками, мінімальна кількість відходів, простий перелік інструментів для обробки, можливість заливати труби в бетон без обмежень.
-
Хороші звукоізоляційні властивості.
-
Антистатичність (непровідність блукаючих струмів).
-
Відмінна ремонтопридатність без потреби застосування трубозгинального та зварювального обладнання.
-
Естетичний зовнішній вигляд, що не вимагає фарбування.
< p>
Рада!
Цю особливість обов'язково слід враховувати при прокладанні труб: їх слід прокладати з деяким запасом (не внатяжку).
У місцях згинів труб необхідно передбачати компенсаційні петлі. При всіх своїх перевагах металопластикові труби не позбавлені й недоліків. Метал і пластик мають різні коефіцієнти розширення, тому постійні перепади температури рідини в трубах можуть призводити до ослаблення місць з'єднань металопластикових труб, що може викликати появу протікання. Крім того, труба металопластикова -; характеристики згинання якої також обумовлені використовуваними при її виготовленні матеріалами, будучи досить пластичною, боїться багаторазових згинів і приймає згинання тільки в певних радіусах за допомогою спеціальних трубогибов. трубу піском. Незалежно від методу згинання, крок наявних на трубі згинів не повинен бути менше 50 мм. Також не допускається скручування труб відносно їх центральної осі. їх у цілому переліку різних областей:
-
Для транспортування рідких та газоподібних агентів у різних сферах промисловості, сільського господарства та транспорту.
-
У системах, що транспортують стиснене повітря.
-
При установці систем кондиціонування.
-
Для захисту та екранування електричних силових та інших проводів.
-
Поліетилен, що використовується при виробництві металопластикових труб, не містить шкідливих домішок, завдяки чому вироби цілком придатні як елементи систем питного водопостачання.
< /ul> Обмеження у застосуванні металопластикових труб також мають місце.
Так, їх не можна використовувати в таких випадках:
-
При влаштуванні систем центрального опалення з наявністю в них елеваторних вузлів.
-
У приміщеннях, яким було присвоєно категорію «Г» за нормами пожежної безпеки.
-
Якщо передбачається подача рідини в труби при робочому тиску більше 10 бар.
-
У місцях, де розташовуються джерела теплового випромінювання з температурою поверхні понад 150 градусів.